• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start Historia projektów

Stadion Cracovii "Budową Roku"W organizowanym od 21 lat konkursie na Budowę Roku Stadion im. Józefa Piłsudskiego zdobył nagrodę pierwszego stopnia - informuje Krakow.pl.
Przebudowa stadionu Cracovii otrzymała nagrodę I stopnia (najwyższą) w plebiscycie Budowa Roku 2010. Doroczny konkurs organizuje Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa, a obiekt przy Kałuży w Krakowie jest jedyną areną piłkarską wyróżnioną w tegorocznej edycji.

W konkursie organizowanym od 1989 roku jury oceniając inwestycje, kieruje się m.in. takimi kryteriami jak: organizacja budowy, jakość wykonania oraz przyjęte rozwiązania technologiczne, czas trwania budowy, koszty oraz forma finansowania.

To nie pierwsza nagroda dla krakowskiego stadionu, na którym nasza firma BEST SPORT PRO zainstalowała 15 tys. krzesełek. W grudniu 2010, stadion został wyróżniony za rozwiązania przyjazne niepełnosprawnym nagrodą "Kraków bez barier".
W styczniu 2011 otrzymał Nagrodę im. prof. Janusza Bogdanowskiego za najlepszą architekturę minionego roku w Krakowie, natomiast w lutym arena została uznana za Najlepsze Przedsięwzięcie Roku w Małopolsce.

Źródło: Krakow.pl

 

GOŚCIMY

Naszą witrynę przegląda teraz 32 gości